Blog

MTB Bulls maraton Písecké hory 2019

Šlapeme jak o závod

O Závodě

Při příjezdu do Píseckých hor je snad každý okouzlen krásou tohoto malého kousku krajiny. Už jen toto slibovalo parádní trasu. A nejen to. Zázemí závodu bylo parádně připraveno. Závodníci se hnali, aby si projeli alespoň část tratě, kterou tvořily 3 stejné okruhy okořeněné o parádní dojezd s příchutí XC. Bylo chladnější počasí a šířily se zvěsti o obrovských loužích na trase.

Na startu bylo těsno, ale zaváděcí kolo přeci jen závodníky rozdělilo. Pak už jel každý za sebe. Liby se od začátku držela Ivy z IN-LIFE Cycling team, která ji na rovinkách dávala pěkně zabrat. Do kopců se pak Liby hnala těsně za ní. Malé „blátivé rybníky“ na trase opravdu byly ( čti „louže“ :-D ) a nebylo lehké se přes ně dostat suchou nohou. Ze tří kol závodu se to Liby nepovedlo ani jednou. Ke konci okruhu byla krásná kořenitá pasáž okolo rybníku, dále následovalo prudší stoupání a příjezd po louce k XC. Tam Liby využila své celoodpružené kolo a Ivě ujela v nerovném a technicky náročném terénu. Zbylá dvě kola zvyšovala svůj náskok a snažila se dojet další závodníky před sebou. Do cíle dojela v čase 02:26:34 a ze závodů si odvezla krásnou medaili za třetí místo! :-)

Výsledky

Liby: čas 02:26:34, celkově 77. místo a 3. v kategorii

Závěr

Tento závod byl opravdu vydařený. Liby odjížděla spokojená jak s časem, tak i s parádním projetím technických pasáží. Myšlenkami se ale ubírala k následujícímu tréninku, aby se o kus přiblížila holkám na prvním a druhém místě. Než se Liby bude účastnit dalšího závodu ze série Jihočeského poháru, můžete ji vidět bojovat na závodech Okolo Vlasenice a Jarošovská šlapka.

Zpět na přehled
22. 6. 2019   11:00
Kukle
© 2018 - Smysluplné www stránky tvořené srdcem
Přihlášení uživatele