Blog

Jistebnický maraton 2019

Šlapeme jak o závod

O závodě

Předposlední závod v sérii horských maratonů se konal v Jistebnici, kde je největším strašákem stoupání na Javorovou skálu s nadmořskou výškou 732 m.n.m.. Po 25 kilometrech, které nebyly zrovna rovinaté, na závodníky čekala sjezdovka Monínec. První stoupání na Javorovou skálu, oproti tomu co nás čekalo dál, bylo ještě mírumilovné. Klobouk před každým, kdo vyjel až na konec.

Na startu stála za náš tým Liby, které šlo především o to závod dojet. Po třítýdenním působení na dětském táboře, na postu oddílové vedoucí, neměla zrovna natrénováno. I když ve volných chvílích vyjížděla do Novohradských hor trénovat kopce. Ale Monínec byl o něco prudší a delší, zde Liby ztratila sílu. Do třicátého kilometru se jí jelo skvěle, ale pak se začala propadat a byla ráda, že neztratila kontakt s malou skupinkou před sebou. I když se nedokázala přiblížit, tak jí alespoň pocitově táhla vpřed. Do cíle dojela absolutně vyřízená, s jedinou myšlenkou - na postel a pořádný odpočinek. K jejímu překvapení se umístila na třetím místě v kategorii! :-) Přece jen se vyplatí někdy kousnout a jet, i když čas není zrovna nejlepší.

Výsledky

Liby: čas 02:52:51, celkově 132. místo a 3. v kategorii

Závěr

Do posledního závodu zbývají jen dva víkendy a bude rozhodnuto. Věříme, že se Liby opře do svého tréninku a udělá maximum pro to, aby na posledním závodě byla pokojená s časem. Možná ještě letos na podzim zkusí i jiné závody.

Zpět na přehled
17. 8. 2019   13:30
Jistebnice
© 2018 - Smysluplné www stránky tvořené srdcem
Přihlášení uživatele