Blog

JAL Pocta Pacovské vrchovině 2020

Šlapeme jak o závod

Úvod

Dne 7.6.2020 se v Choustníku konala JAL s názvem „Pocta Pacovské vrchovině“. Jak už název vypovídá, jednalo se o náročný 73 km dlouhý závod s převýšením 1200 metrů. Vzhledem k tomu, že zatím není pořádně kde závodit, sešla se na startu velká konkurence. Ve 133 členném pelotonu měl náš tým na startu jednoho zástupce, a to Karla Studenovského. Jak probíhal jeho první závod na silnici a jak jej hodnotí si můžete přečíst níže.

Průběh závodu

O závodě jsem se dozvěděl celkem pozdě. Než jsem si promyslel, zda bych si troufl ho jet, tak se uzavřela registrace. Nakonec jsem měl štěstí a do závodu se mi nakonec povedlo přihlásit. Celkem panoval strach o počasí. Předpověď vypadala na to, že závod proprší. Jenže máme v týmu Ivana a jeho pověstné objednávání počasí je více než všechny předpovědi na světě, takže místo mokrého dresu jsem si dokonce domů přivezl i lehce opálené ruce.

Na startu jsem se, díky strachu z balíku cyklistů a nezkušenosti, postavil do zadních pozic. To mě stálo samozřejmě mnoho sil navíc a místo v nějaké početnější skupině, kde bych si více odpočinul. Start byl do kopce, takže balík se velice rychle roztrhal a brzy se vykrystalizovala moje skupinka. Po 6 kilometrech přišel pro mě jediný kritický moment v závodě, kdy mi ve sjezdu na vlhkém asfaltu do zatáčky ve vysoké rychlosti ustřelilo zadní kolo a do teď pořádně nechápu, jak se mi to povedlo zvládnout. Od té doby jsem si dával ve sjezdech velký pozor a snažil se podobné situaci předejít. Po sjezdu přišlo první, 4 km dlouhé a nepříjemné, stoupání. Na jeho vrcholu ale čekala sladká odměna v podobě velkého počtu povzbuzujících členů týmu PK sport a kamarádů. Toto mi dodalo hodně sil do dalších okruhů.

Díky naší početní nevýhodě, kde jsem se točil na špici více méně jen já a jezdkyně týmu z Prodoli, se nám za celý zbytek závodu nepodařilo dojet  téměř nikoho. V kopcích byla vidět skupina před námi, ale nebylo v našich silách je docvaknout.

Závěr

A jak to nakonec dopadlo? 93. místo asi není to, na co bych měl být pyšný, ale o výsledek v ten den nešlo. Závod to byl opravdu težký, přesto se mi moc líbil a přístí rok bych rád jel znova. Děkuji ještě jednou kamarádům za podporu a organizátorům za perfektní zajištění celého závodu.

Zpět na přehled
7. 6. 2020   10:45
Choustník
© 2018 - Smysluplné www stránky tvořené srdcem
Přihlášení uživatele