Blog

Cyklistický závod Okolo Vlasenice 2019

Šlapeme jak o závod

O Závodě

Nedaleko Kamenice nad Lipou je pěkná vesnička, kde se každoročně koná cyklistický závod. Dlouhá trasa má 44 km a kdo zná Kamenický MTB závod, tak ví, že tato trasa ji lehce kopíruje. Převýšení zde není příliš velké, ale z většiny kořenitá a nerovná cesta závod ztíží i bez velkých kopců. I když dva dobře zapamatovatelné na trati jsou - sjezdovka na Antonce a poslední kopec v louce.

Dlouhá trasa odstartovala ve 14:00 a mezi ostatními závodníky stála i Liby. Ihned během prvních pěti kilometrů jí došlo, že závod bude těžší, než si myslela. Tělo odmítalo jet vysoce nasazené tempo. Asi na sedmém kilometru se jí do kola zasekla větev, která nešla vyndat. Během boje s větví ji předjela pětičlenná parta závodníků a po špatném odbočení v nedaleké vesnici už v závodě pokračovala sama. Takto pokračovala dalších patnáct kilometrů. Nakonec se Liby podařilo nabrat síly a dotáhnout se k menšímu balíku závodníků. S vidinou cíle se jich držela i v posledním kopci na louce. Do cíle dojela v čase 02:03:32. Z důvodu vyvěšení výsledků na kratší chvíli se až při vyhlašování vítězů dozvěděla, že se umístila na druhém místě v kategorii  žen! Gratulujeme :-)

Výsledky

Liby: čas 02:03:32, celkově 58. místo a 2. v kategorii

Závěr

Počasí, trať i zázemí bylo parádní. Už teď se ale můžete se těšit na článek z nadcházející Jarošovské šlapky, kde se objeví více členů PK Sport :-)

Zpět na přehled
20. 7. 2019   14:00
Lhota - Vlasenice
© 2018 - Smysluplné www stránky tvořené srdcem
Přihlášení uživatele